28 februára 2024

Asi neexistuje u nás ani vo svete muža, ktorý by nechcel mať naozaj krásne vyrysované bruško. Je to sen každého. Mnoho ľudí sa rozhodne pod týmto kontom cvičiť, aby ich brucho konečne začalo vyzerať oveľa lepšie.

Správny tréningový plán je určite dôležitý, pretože bez neho je cvičenie v posilňovni prakticky zbytočné. Trénovať brucho však musíte aj dostatočne často. Nemôže to byť príliš nízka intenzita tréningu, pretože potom si na výsledky budete musieť dlho čakať.

Na druhej strane, brušné svaly nesmiete precvičovať príliš často, pretože telo sa môže začať búriť a potrebuje aj čas na zotavenie, kým sa začnú prejavovať efekty tréningu. Optimálny počet tréningov v jednom týždni sú 2 alebo 3. Konkrétne cviky musíte vykonávať systematicky a potom by nemal byť problém s prebytočnými kilami v oblasti brucha. Stojí za to si to pripomenúť.

Ako používať domáce tréningové vybavenie?

Čoraz viac ľudí sa rozhoduje cvičiť doma. Táto forma tréningu má mnoho výhod. V prvom rade nemusíte po práci opäť chodiť do posilňovne, čo znamená, že ušetríte nielen čas, ale aj peniaze. Každý preukaz má totiž svoju cenu a nie každý si môže takýto nákup dovoliť. Našťastie v domácnosti každého z nás využijete na tréning veľa vecí každodennej potreby.

Kliky sú jedným z najčastejšie vykonávaných cvikov v pohodlí domova či bytu. Musím uznať, že tieto cviky sú naozaj veľmi účinné. Úspešne sa dajú vykonávať napríklad na podlahe. Môžete si to sťažiť robením klikov z postele alebo na stoličkách a pod. Doma cvičiaci často využívajú aj zárubňu. Za akým účelom?

To všetko na trénovanie zdvíhania palice. To je naozaj fantastická vec, ktorá vám umožní postarať sa o oveľa lepšiu postavu a väčšiu svalovú hmotu. Ako teda vidíte, na efektívny a systematický tréning môžete využiť množstvo každodenných predmetov.

Aká disciplína bude dobrá pre začiatočníka?

Chcete začať trénovať nejakú športovú disciplínu, pretože sa chystáte postarať sa o krajšiu postavu a výkonnejšie telo? Neviete však, aká disciplína bude pre vás najvhodnejšia? Treba zdôrazniť, že v dnešnej dobe je naozaj veľa rôznych ponúk pre úplných začiatočníkov.

Zdá sa, že pre beh sa môžete rozhodnúť hneď na začiatku. Je to šport, ktorý sa dá praktizovať všade! Okrem toho nevytvára príliš vysoké náklady. Nákup bežeckého obleku a topánok domáci rozpočet kvôli tomu výrazne nezhorší. Okrem toho je beh skvelý na zlepšenie kondície a môže slúžiť ako budovanie vhodnej základne pred vykonávaním náročnejších športov.

Na začiatok sa nemusíte tlačiť príliš rýchlo. Ide o to, aby si telo na námahu postupne zvyklo. Postupom času môžete ľahko zvýšiť záťaž, pretože vaše telo bude schopné priniesť väčšie obete.