16 apríla 2024

Hromadný tréning by mal zahŕňať cvičenia, ktoré vám umožnia vidieť prírastok hmotnosti správnym tempom. Odporúčané cviky sú mŕtve ťahy, drepy, vzpaženia a tlaky na lavičke. Všetky tieto cvičenia by sa mali vykonávať s maximálnou starostlivosťou a mali by sa používať spolu s vhodnou stravou.

Tréning na svalovú hmotu by mal prebiehať tak, aby sa do cvičení zapojilo čo najviac svalových vlákien. Aby sa do tréningu zapojil čo najväčší počet svalov, oplatí sa použiť závažia. Ideálny je 3-dňový hromadný tréning, pretože nie je ani príliš dlhý, ani príliš krátky.

Svaly sa neunavia, budú perfektne precvičené a zároveň budeme cítiť, že svaly pracujú a účinky budú viditeľné rýchlejšie. Oplatí sa pamätať aj na prestávky medzi cvičeniami, pretože každý cvičenec je na inej úrovni a ak má pocit, že to nezvláda, mal by si vydýchnuť. 3-dňový tréning je optimálna verzia a mal by sa páčiť každému z cvičencov.

Po tréningu

Väčšina športovcov vie, aké dôležité je pripraviť sa na tréning, no nie všetci vedia, aká dôležitá je starostlivosť o telo po cvičení. Prioritou je natiahnuť svaly, aby sa po náročnom cvičení uvoľnili, čo poskytne úľavu a umožní telu dýchať.

Je tiež potrebné pripomenúť, že po tréningu vyžaduje jedlo, aby uspokojil kalórie, ktoré stratil počas tréningu príliš veľa. Ak telu neposkytneme jedlo za viac ako hodinu, telo môže začať požierať vlastné svaly a potom sa tréning ukáže ako neefektívny a strávený čas je úplne stratený.

Po tréningu sa odporúča zjesť jedlo, ktoré obsahuje veľké množstvo bielkovín a druh bielkovín, ktoré telo ľahko vstrebe. Dobrým riešením bude biela ryža alebo banán, ak nemáte nič iné po ruke. Niektorí kulturisti dokonca jedia tmavú čokoládu, aby telu dodali tie správne ingrediencie, takže nezabudnite jesť po tréningu, pretože je to veľmi dôležité.

Hromadné doplnky – môžu pomôcť

Ak chceme dosiahnuť tú správnu hmotnosť, o ktorej snívame, snažíme sa to dosiahnuť v čo najkratšom čase a s čo najlepšími výsledkami, ktoré vám vyrazia dych. Ako je všeobecne známe, na dosiahnutie správnej hmotnosti by ste sa mali starať o prispôsobený jedálniček a tréningový plán, ktorý nám umožní dosiahnuť úspech a vysnívanú postavu.

Niektorí si vyberajú určité adjuvanty, ktorých používanie nie je zakázané a nebezpečné, za predpokladu, že pochádzajú z overeného zdroja a boli testované na marketing. Na dnešnom trhu sú niektoré z najpopulárnejších doplnkov. Najčastejšie si ich vyberajú aj športovci.

Sú to okrem iného kreatín, proteínový doplnok, sacharidovo-proteínový doplnok známy aj ako gainer a vitamínový a minerálny prípravok. Všetky tieto produkty správne plnia svoju funkciu a to, čo si vyberieme, závisí od mnohých faktorov. Spoznajme teda tému doplnkov oveľa viac a urobme uspokojivý výber.