30 septembra 2022

Čoraz viac ľudí si uvedomuje dôležitosť zdravého stravovania. To, čo jeme, má citeľný vplyv nielen na zdravie, ale aj na vzhľad a pohodu. Porekadlo „ste to, čo jete“ tu platí. Pre mnohých je to motto, ktorým sa riadi každá situácia. Ak poznáte niekoho, kto miluje zdravú výživu a neviete, aký darček mu dať k narodeninám či Vianociam, máme pre vás pár návrhov. Výber nebude jednoduchý, ale ide o praktické darčeky, takže sa určite budú páčiť a poslúžia ešte dlho.

Kvalitné panvice a hrnce – príprava jedla v nich bude jednoduchá a príjemná. Sada by mala obsahovať grilovaciu panvicu a naparovaciu vložku. Je veľmi dôležité, aby sa nepridával tuk ani iné škodlivé zložky!

Lunchboxy – boxy, do ktorých môžete skladovať potraviny mimo domova. Pravidelnosť stravovania je predsa taká dôležitá!
sada orechov a semienok – tieto doplnky sa budú v kuchyni vždy hodiť, pridávajú sa takmer do každého jedla. Orechy a semená bohaté na vitamíny a minerály však nie sú lacné.

Zdravá večera? Jednoduché a chutné spôsoby

Večera patrí medzi podceňované jedlá. Často počúvate mýty o tom, že nemôžete jesť po 18.00 hod. Toto je chyba, ktorú robí veľa ľudí. Posledné jedlo dňa by sa malo zjesť 2-3 hodiny pred spaním. 18:00 je v poriadku, takže iba ak zaspíte okolo 21:00! V opačnom prípade nebude mať vaše telo počas spánku dostatok energie a môže sa stať, že sa vám tuk bude ukladať ako telesná zásoba.

Večera by mala pozostávať najmä z bielkovín a zeleniny, pretože jednoduché cukry sa nemusia spáliť. Je teda dobré voliť chudé mäso alebo ryby – najlepšie grilované alebo pečené. Oplatí sa pridať aj varenú alebo surovú zeleninu. Takéto jedlo vás zasýti na dlhý čas, dodá vám správne množstvo kalórií, vitamínov a minerálov a nebude sa pri ňom mastiť.

Dobrý nápad je aj tvaroh alebo tvaroh so zeleninou: reďkovka, paradajka, uhorka alebo pažítka. Biely syr zaháňa hlad, preto je ideálnym riešením na večeru.

Starostlivosť o zdravú výživu

Udržiavanie zdravého stravovania je vždy veľmi dôležité. Mali by ste si uvedomiť, že bez dodržiavania týchto odporúčaní sa vám nepodarí udržať si štíhlu a zdravú postavu. Preto tu ide naozaj o boj o zdravie tela, nielen o skvelý vzhľad.

Na starostlivosť o svoje zdravie sa teda treba vedieť pripraviť, treba si uvedomiť, aké dôležité je dodržiavať všetky tieto odporúčania. Vďaka tomu môžete svoju postavu vytvarovať skutočne tým najlepším možným spôsobom a vždy dbať na to, aby bola správne vytvarovaná. Všetky tieto vlastnosti sú určite veľmi dôležité.

Mali by ste ich vždy dodržiavať, pretože je naozaj ľahké tieto účinky zanedbať, nanešťastie z nich vznikne nadváha, s ktorou sa bohužiaľ nedá tak ľahko bojovať. Dobrá strava je preto ochranou pred takýmito faktormi, mali by ste to mať stále na pamäti. Je to teda určite mimoriadne dôležitá úloha.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.