15 apríla 2024

Mnoho ľudí sa pýta, či je banán tým správnym ovocím na jedenie pred začiatkom tréningu. Treba zdôrazniť, že to závisí od viacerých otázok. Najdôležitejšie je nejesť tieto potraviny tesne pred vykonaním danej jednotky. Všetko preto, že potom má telo problémy s trávením – najmä ťažko stráviteľných produktov.

Okrem toho je muž počas tréningu ospalý a unavený. Občas ho trápi pálenie záhy, nevoľnosť či dokonca vracanie. To všetko ovplyvňuje kvalitu tréningu. Predpokladá sa, že posledné jedlo pred tréningom by sa malo uskutočniť asi pol hodiny pred vstupom do školiacej miestnosti. V tomto prípade je dobré zjesť len banán.

Toto je obzvlášť odporúčaná možnosť pre ľudí, ktorí predtým – napríklad kvôli práci – nemohli použiť žiadne iné občerstvenie. Banán obsahuje správne množstvo jednoduchých sacharidov, ktoré sú v tejto chvíli naozaj potrebné. Poskytuje tiež správnu dávku energie, ktorá je potrebná najmä v prípade silového tréningu.

Rozcvička pred tréningom

Rozcvička je najdôležitejšou súčasťou každého tréningu, bez ktorej sa nezaobídete. Správne zahriate svaly a kĺby znižujú riziko nepríjemného zranenia. Navyše, tréningové úspechy po takejto rozcvičke budú určite oveľa lepšie.

Dobrá rozcvička by mala začať zhora – t.j. začať kruhmi hlavy – rovné nohy, ruky pozdĺž trupu, robíme kruhy hlavou, napr.20 opakovaní v každom smere. Predlaktia – predlaktia s lakťovým kĺbom dynamicky vytáčame raz na jednu a raz na druhú stranu. Samozrejme, ak poznáme iné cviky na zahriatie hlavy či iných častí tela, nič im nestojí v ceste.

Typ cvičenia nie je dôležitý, najdôležitejšie je, aby sa robil správne. Urobme kruhy na ramenách, pažiach, zápästiach a potom plynulo prejdeme na krútenie. Boky, chodidlá, nohy, brušné a chrbtové svaly a rozcvička pripravené. Teraz môžeme pokojne prejsť k samotnému tréningu. Rozcvička nemusí byť dlhá, stačí 10 minút.

Dôležitá je aj regenerácia po tréningu

Nahlas v posledných rokoch o liečivých vlastnostiach marihuany. Väčšina poľskej spoločnosti vníma marihuanu najmä cez prizmu nebezpečnej drogy. ako to vlastne je? Pravdou je, že liečivé vlastnosti marihuany sú známe už po stáročia. Aby však marihuana priniesla tie najlepšie zdravotné benefity, musí sa užívať s mierou.

Určite to nemôže byť marihuana kúpená na „čiernom“ trhu. Drogoví díleri používajú do konca neznáme látky na zvýšenie hmotnosti drogy. V dôsledku toho môže byť tento druh marihuany škodlivý. Môže spôsobiť studený pot, halucinácie a dokonca aj otravu tela.

Najviac blahodarne pôsobí na naše zdravie marihuana z overenej a známej farmy. Marihuana zvyšuje chuť do jedla a uľavuje od bolesti pri mnohých nebezpečných ochoreniach – rakovina, skleróza multiplex a pod.. Najmä v prípade poslednej choroby prináša chorým veľké výhody. Uvoľňuje svaly, zlepšuje náladu a uvádza ľudské telo do stavu blaženej relaxácie.