23 júla 2024

Niektorí ľudia si myslia, že silový tréning pomáha len k naberaniu novej svalovej hmoty. Samozrejme, dobre odvedená jednotka zvyšuje výkon hornej a dolnej časti karosérie. Treba si však uvedomiť, že silový tréning má oveľa viac výhod.

Jedným z nich je, že dokonale pomáha spaľovať tuk. Preto je to skvelá ponuka pre každého, kto sa chce konečne vysporiadať so zbytočnými kilogramami. Treba zdôrazniť, že aj silový tréning zlepšuje pohodu. To by však nemalo byť pre nikoho prekvapením. V skutočnosti každá fyzická aktivita uvoľňuje endorfíny, vďaka ktorým sa človek oveľa lepšie naladí na okolitú realitu.

Silový tréning navyše formuje postavu. Robí to oveľa viac proporcionálne. Stojí za zmienku, že vykonávanie takejto formy tréningu zvyšuje aj kondíciu a efektivitu organizmu. Bez významu nie je ani fakt, že sa zlepšuje celkové fungovanie organizmu.

Street workout – znamenie doby

Dá sa povedať, že cvičenie vonku je staré ako svet a v tomto sa nebude preháňať. Samotný pojem street workout však už nie je taký starý, pretože vznikol okolo roku 2009. Reč je o v poslednej dobe populárnych cvičeniach s využitím váhy vlastného tela (teda kalistenike) za pomoci verejne dostupných zariadení v mestskom priestore.

Tieto zariadenia nemusia byť jednoznačne spojené s možnosťou nácviku fyzického cvičenia. Street workout si získava na popularite vďaka všeobecnej dostupnosti a neobmedzeným tréningovým možnostiam, ktoré ponúka. Vďaka tomu, že si nevyžaduje žiadne výdavky, je veľmi obľúbený v krajinách bývalého Sovietskeho zväzu a medzi chudobnejšími sociálnymi vrstvami v USA.

Aj v Poľsku si stále získava na popularite. Nie je prekvapujúce, že popularita tejto pouličnej kalisteniky rastie, pretože ju možno praktizovať kedykoľvek, prakticky kdekoľvek a bez nákladov. Kto neskúšal, vyskúšajte, neoľutujete.

Nie každá diéta môže byť správna

Czarny Furiat – osobný tréner vyvíjajúci diéty. Samozrejme, za poplatok. Na internetových fórach je veľa názorov na tieto diéty. Nuž, môžu byť rôzne, no tie negatívne ich výrazne prevažujú. Napriek množstvu fotografií a videí, ktoré ukazujú metamorfózu pred a po diéte, mnohí vážne pochybujú o dôveryhodnosti predložených dôkazov.

Príklady jedál z tejto diéty: 5 miešaných vajec, kuracie prsia, ryby, sendviče s celozrnným pečivom, ovocie, chudé mäso. Samozrejme, veľkosť jedál a ich výhrevnosť vo veľkej miere závisí od hmotnosti a výšky, vykonávanej práce, fyzickej aktivity, prípadných alergií na danú živinu. Najdôležitejšie je samozrejme prijímať správne množstvo bielkovín.

Večera by sa podľa tejto diéty mala jesť tesne pred spaním bez ohľadu na čas – nezáleží na tom, či je 18 alebo 22. Diéta predpokladá, že chlieb by sa nemal jesť viac ako raz denne – lepší zdroj sacharidov je hnedá ryža, krúpy.