23 júla 2024

Kardio tréning je vysoko intenzívny, vytrvalostný tréning. Jeho cieľom je zvýšiť úroveň spaľovania tukov. Obľúbené cvičenie na chudnutie žien. Medzi kardio cvičenia patrí beh, skákanie cez švihadlo, bicyklovanie, stepper, eliptický crossový trenažér. Kde začať, ak chcete robiť kardio tréning v posilňovni?

Skvelý nápad je zúčastniť sa organizovaných hodín, ktoré ponúka väčšina telocviční. Veľkej obľube sa teší spinning, teda organizované hodiny na stacionárnych bicykloch, alebo jump fitness, teda hodiny na malých trampolínach. Dlhodobé behanie môže byť nudné alebo príliš náročné pre začiatočníkov, ktorí si nevedia sami vymyslieť cvičebný plán.

Na organizovaných hodinách si osvojíme správnu techniku, naučíme sa zaujímavé cviky, ktoré si potom môžeme pretvárať. O správne zahriatie a strečing sa postará tréner. Mnohé cvičenia sa navyše robia zábavnou formou – kto by to bol povedal, že pri skákaní do rytmu hudby môžete za hodinu schudnúť takmer 1000 kcal!

Vysoká dostupnosť pomoci pre telo – doplnky stravy

V každom nákupnom stredisku sa môžeme stretnúť s nie jedným obchodom/ostrovom, ktorý ponúka rôzne druhy doplnkov stravy. Na internete je to rovnaké. Internetové obchody, sociálne siete a pod. Je toho naozaj veľa, v dnešnej dobe je prístup k doplnkom stravy veľmi jednoduchý.

Je dôležité, aby sme tieto výhody dokázali správne využiť, pretože nevedomosť môže niekedy viesť až k ľudským tragédiám. Doplnky stravy majú rôznorodé zloženie a pôvod. Niektoré majú prírodný zdroj, iné sú prírodné až po miernom spracovaní, iné zas úplná chémia. A tie sa odporúčajú najmenej.

Ako viete, čo je prirodzené, je najlepšie. O to viac, že ​​bylinky ako angelika čínska, šalvia a mnohé iné niekedy zvláštne pomenované po príprave čajov alebo záparov, majú skutočne cenné vlastnosti, ktoré priaznivo pôsobia na ľudské zdravie a dokonca aj krásu. Zlepšujú krvný obeh, poskytujú lepší spánok, očisťujú telo od toxínov.

Aminokyseliny

Aminokyseliny sú jedným zo stavebných kameňov, ktoré tvoria štruktúru telesných bielkovín, navyše sú neskutočne silným stimulantom pre endokrinný systém. Po intenzívnom tréningu podporujú regeneráciu namáhaných svalov, vďaka čomu sme schopní ďalej fungovať. V širokej skupine sú aj aminokyseliny, vďaka ktorým sa urýchľuje redukcia telesného tuku a určite a citeľne sa zlepšuje imunita.

Hlavným delením aminokyselín je rozdelenie na prírodné a umelé. Prírodné sa navyše delia na bielkovinové (primárne, sekundárne, terciárne) a samozrejme nebielkovinové. Z nich prirodzene sa vyskytujúcich v tele vedci dokázali izolovať až 300 rôznych typov.

Doplnky stravy s obsahom aminokyselín účinkujú oveľa rýchlejšie ako iné prípravky podporujúce stavbu svalového tkaniva, a to vďaka tomu, že ich telo nemusí tráviť. Existuje veľa prípravkov s aminokyselinami – práškové prípravky na rozpustenie vo vode, kapsuly, tablety, sirupy.