25 júna 2024

Vraj to zaručuje nielen zdravie, ale aj šťastie. Zdravý životný štýl môže určite zmeniť váš život. Zbavte sa neustáleho pocitu tiaže, no získajte ľahkosť a silu konať. V prvom rade je založená na vyvážení stravy a vytvorení racionálneho cvičebného programu.

Zdravý jedálny lístok pomáha dodať telu všetko, čo k životu potrebuje. Na druhej strane, pohyb ako pre ľudí najpriateľskejší a najprirodzenejší stav je súčasťou budovania šťastia. Človek sa stáva oveľa uvoľnenejším a oddýchnutým. Namiesto toho prospieva telu a mysli. Zdravie sa však nerozvíja len v posilňovni či návštevou dietológa.

Aby ste si ho mohli naplno užiť, potrebujete si oddýchnuť a zregenerovať sa. Okrem toho je dôležitý aj hygienický životný štýl. Mimochodom, je dôležité spomenúť otužovanie tela. Jesenno-zimná sezóna, ktorá sa práve začína, je na to najlepšou príležitosťou. Pri diskusii o zdravom životnom štýle nemožno zabudnúť ani na život bez ohrozenia, teda na zodpovedné rozhodovanie.

Zdravie z oblasti Stredozemného mora

Stredomorská strava bola dlho považovaná za najzdravšiu. V južnej Európe sa ľudia stravujú ľahko a na rôzne spôsoby a ich jedlá sú plné ingrediencií vnímaných ako prospešné pre ľudské zdravie. Ale viac o nich o chvíľu. Na tomto mieste stojí za zmienku, že strava typická pre stredomorskú kotlinu nebola len kedysi oslavovaná ako najlepšia.

Toto tvrdenie potvrdzujú aj následné vedecké analýzy. Ďalšou výhodou v prospech juhoeurópskej klímy je skutočnosť, že obyvatelia týchto regiónov sú na tom najlepšie v porovnaní s celým kontinentom, pokiaľ ide o problémy s obehovým systémom. Stredomorská strava podporuje srdce a celý obehový systém ako žiadna iná.

V prvom rade pomáha znižovať hladinu takzvaného zlého cholesterolu, chráni telo aj pred jeho nadmerným vstrebávaním. A to všetko vďaka vysokému obsahu nenasýtených mastných kyselín, ktoré sú napriek tomu, že sa spájajú s tukom, veľmi zdravé a potrebné. Nižší cholesterol majú na svedomí aj rastlinné steroly.

Diéta pre zdravý spánok

Keď sa objavia problémy so spánkom, celková životná spokojnosť klesá. Počas dňa je človek vyčerpaný, nedokáže sa sústrediť na konkrétny úkon, stáva sa aj podráždeným. Prvé kroky v tomto prípade často smerujú do lekárne. Medzitým lieky na nespavosť nie sú vždy najlepším riešením.

Navyše s ich pomocou sa liečia symptómy, ale nie príčiny. Ak sú vaše problémy so spánkom spôsobené stresom a znepokojivými problémami, stojí za to pokúsiť sa ich vyriešiť. Nie vždy sa to dá urobiť cez noc. Vtedy je najrozumnejšie podporovať svoj nervový systém stravou. Takže namiesto do lekárne je lepšie ísť do obchodu s potravinami. Čo tam kúpiť?

Určite sa budú hodiť oriešky, ktoré majú veľa horčíka a teda priaznivo pôsobia na nervovú sústavu. Aj bez väčších problémov môže v práci či doma nastať nespavosť spôsobená nedostatkom tohto prvku. V takom prípade príde vhod čokoľvek s množstvom horčíka. Musíte však pamätať na to, aby ste to nepreháňali s cukrom, ktorý zvyšuje hladinu glukózy a skôr stimuluje.