25 júna 2024

Ak máte obmedzený rozpočet, nájdenie zdravých potravín v obchode s potravinami sa môže zdať ako výzva, ale nevzdávajte sa – napokon existujú zdravé a ekonomické možnosti za prijateľnú cenu. Samozrejme, pokušením je využiť nezdravé jedlo, pretože môže byť naozaj lacnejšie ako jedlo pripravené doma.

S trochou fantázie a ochoty experimentovať s pridávaním rôznych byliniek a korenín vo vašej kuchyni však môžete vidieť, že zdravá kuchyňa môže byť nielen lacná, ale aj chutná. Prvým kľúčom k zdravšiemu stravovaniu je jednoducho pokúsiť sa dostať do vášho domova viac zdravých potravín.

Vyhnite sa spracovaným potravinám a vyhoďte to, čo už pravdepodobne máte vo svojej kuchyni. Je to tiež šikovný nápad vytvoriť si jedálny plán a nákupný zoznam položiek, ktoré budete potrebovať na prípravu týchto jedál. Ďalším krokom je ísť do miestneho obchodu s potravinami a začať kupovať potraviny zo zoznamu, ktorý si môžete pripraviť doma.

Zdroj zdravia a energie: med

Med je energetický booster priamo z prírody vďaka obsahu sacharidov – tieto sacharidy dodávajú energiu a prispievajú aj k väčšej výdrži. Najmä športovci profitujú z medu pre jeho schopnosť budovať výdrž a znižovať únavu.

Glukóza nachádzajúca sa v mede tiež zohráva úlohu v tom, ako rýchlo ju telo absorbuje – takže vám môže poskytnúť okamžitú energiu. Na druhej strane sa fruktóza absorbuje pomalšie, aby sa udržala energia. Na rozdiel od rafinovaného cukru med udržuje hladinu cukru vo vašom tele pomerne konštantnú namiesto toho, aby pumpoval hladinu cukru v krvi, čo spôsobuje energetický pokles.

Okrem toho pôsobí antibakteriálne, antivírusovo a obsahuje antioxidanty, ktoré pomôžu zvýšiť obranyschopnosť organizmu. Surový med obsahuje približne 5000 enzýmov a množstvo vitamínov, aminokyselín a minerálov. Med pomáha bojovať proti respiračným problémom a na rozdiel od rafinovaného bieleho cukru neobsahuje žiadne prázdne kalórie.

Klub zdravia a športu 24h

Pred časom by nikomu nenapadlo, že klub zdravia a športu môže fungovať 24 hodín denne, kým takáto myšlienka pred pár rokmi skutočne nevznikla. Vďaka jasnému povedomiu o zdravom životnom štýle sa majitelia takýchto klubov rozhodli reagovať na potreby spoločnosti.

Rovnako jednoducho a kedykoľvek chcete, máte prístup do wellness a športového centra v ktorúkoľvek dennú alebo nočnú hodinu, takže si môžete byť istí, že sa vám to vždy zíde. Najdôležitejšie je, že v takomto 24-hodinovom klube zdravia sú kedykoľvek k dispozícii aj pomôcky na cvičenie. Aby bola zmluva ešte povzbudivejšia, dôležitým vrcholom je skutočnosť, že všetky tieto zariadenia sú k dispozícii používateľovi bez formálnej zmluvy.

Mesačné platby je možné uskutočňovať podobne ako pri balíčkoch do posilňovne, nie je však povinnosťou uzatvárať ročnú zmluvu. Väčšina z nás trávi pracovný čas sedením za počítačom alebo – táto možnosť je ideálna, aby si každý našiel čas na fyzické osvieženie.