23 júla 2024

Chcete byť silnejší muž? Už vás nebavia názory, že ste slabý chlap a nehodíte sa na mnohé mužské aktivity? Našťastie sa to všetko môže zmeniť ako mávnutím čarovného prútika. Musíte to však veľmi chcieť. Vhodným riešením budú systematické návštevy telocvične.

Tam by ste mali využiť pomoc osobného trénera, ktorý vám zariadi ten správny silový tréning. V dnešnej dobe nie je až taký problém zvýšiť svoju silu. Treba sa však správne namotivovať a všetky cviky vykonávať opatrne a precízne. Tréningové jednotky treba vykonávať aj veľmi systematicky a pravidelne.

Až potom sa môžete spoľahnúť na to, že vaša sila sa zvýši. Ak sa však rozhodnete navštíviť posilňovňu, potom je to prvý krok k dosiahnutiu týchto cieľov. Pri silovom tréningu budete veľa pracovať s činkami a špecializovanými prístrojmi, ktoré zvýšia vašu silu.

Zimný tréningový program

Pre mnohých je poľská zlatá jeseň posledným obdobím v roku, kedy sa ešte dá venovať tréningom vonku. S prvými mrazmi klesá chuť tráviť čas vonku. Je pravdou, že prechladnutie pri fyzickej námahe pravdepodobne nehrozí, napriek tomu hrozí šmykľavý povrch chodníkov a ciest a zdolávanie snehových závejov predstavuje vážnu výzvu.

Čo sa týka tréningu v zime, ten sa naozaj oplatí udržiavať. Efekty vášho snaženia počas roka nevyjdú nazmar, udržíte sa vo forme, budete pekne vyzerať a budete sa cítiť skvele. Ak sa vonku poriadne ochladí, môžete sa zapojiť do telocvične alebo organizovaných kurzov.

Dobrým riešením sú aj domáce cvičenia. Potrebujete len základné vybavenie, pár náradia a dokonca aj bežnú podložku na cvičenie. Ak chcete zostať aktívny aj v zime a tréning si preniesť len dovnútra, je dobré chodiť pravidelne von. Väčšinu zimy nie sú také nízke teploty, aby nebolo možné sa aspoň prejsť.

Stacionárny bicykel – ideálny tréning na zimu

Stacionárny bicykel možno chváliť donekonečna. Ak v tom chce niekto nájsť nevýhody, tak si to samozrejme nájde, no pre tých, ktorí chcú naozaj cvičiť, je to perfektné zariadenie. Stacionárny bicykel je ako stvorený na dlhé zimné večery. V zime je ťažké ísť bicyklovať na skutočný bicykel. Vzhľadom na poveternostné podmienky je to nemožné.

Na stacionárnom bicykli však môžete jazdiť kedykoľvek. Kedykoľvek máme chuť, nič nám nestojí v ceste. Najlepšie je investovať do bicykla, ktorý má pripravené tréningové programy. Vyberieme si potom už len pripravený tréningový program a nastavíme čas tréningu. Potom nám palubný počítač v bicykli sám rozdelí tréningový čas do príslušných intervalov.

Každý časový úsek sa dá pokryť inou záťažou, vďaka čomu to celé pozostáva z jedného tréningového programu. Stacionárny bicykel nevyžaduje veľa miesta a najlepšie je umiestniť ho do miestnosti s televízorom. Potom môžete spojiť sledovanie obľúbeného seriálu s cyklistickým tréningom.