28 marca 2024

Ľudia veľmi často chodia do posilňovne len preto, aby nabrali svalovú hmotu. Preto tam častejšie vidíme ľudí, ktorí tvrdo cvičia a vyzerajú naozaj chudo. Chcú si len hodiť nejaké to mäso na kosti a bude to len vyzerať lepšie a atraktívnejšie nielen pre toho druhého, ale aj pre seba.

Ak chcete získať svalovú hmotu, musíte sa spoľahnúť na komplexné pohyby, ktoré jednoducho útočia na viac svalových skupín. Cviky ako mŕtvy ťah, bench press alebo jednoducho drep zapojí celé naše telo. Je to naozaj úžasný pocit, keď po tréningu s týmito 3 svalovými skupinami prídeme domov z posilňovne a sme naozaj unavení a dobre vytvarovaní.

Samozrejme, akékoľvek iné cviky, ktoré robíme, či už na biceps alebo triceps, sú doplnky, ktoré jednoducho môžu spôsobiť lepší rast svalového tkaniva v týchto svalových partiách, po čom adepti posilňovne často túžia.

Cvičenie na brucho

V letnej sezóne, keď každý sníva o tom, že predvedie svoju vyrysovanú postavu, sa nájdu ľudia, ktorí celú zimu lenivili alebo jednoducho nemali čas pravidelne cvičiť. Našťastie nikdy nie je neskoro a cviky, napríklad svalnaté brucho, sa dajú robiť vždy, pretože účinky sa prejavia už po necelom mesiaci.

Prvé cviky na brucho sú jednoducho najznámejšie a najobľúbenejšie brušáky. Aby ste ich urobili správne, držte hlavu a napnite brucho pri zdvíhaní, pretože nesprávne vykonanie tohto cviku môže mať za následok bolesti chrbta a krku.

Ďalším cvikom pre svalnaté brucho sú kliky. Nielenže vytvarujú ramenné a chrbtové svaly, sú veľmi dobré aj pre brušné svaly, pretože musia byť neustále napäté pri vykonávaní klikov, ktoré sú veľmi namáhavým cvikom. Nezabudnite však necvičiť príliš veľa, pretože môže dôjsť k takzvanej bolestivosti, ktorá spôsobí, že naše pohyby budú obmedzené a pomalšie ako zvyčajne.

Dychové cvičenia

Dychové cvičenia nás nenútia, nezapájajú svaly stehien ani zadku. Sú jednoduché, rýchle a veľmi efektívne pri dlhodobom používaní. Mnoho ľudí je hypoxických, pretože nedýchajú správne. Stačí zájsť na miesto, ktoré ešte nie je znečistené výfukovými plynmi, ísť na výlet do lesa, alebo jednoducho miestnosť dobre vyvetrať.

Najlepšie je začať s cvičením pred jedlom. Stačí im venovať pár minút, dvakrát denne. Navyše nemusíte byť adeptom na jogu, aby ste pochopili jednoduché mechanizmy správneho dýchania. Nielen to – stačí sa pozerať na svoje telo pri úplne jednoduchých, všedných činnostiach: ovoniavaní kvetov alebo chladiacej polievke.

Ukáže sa, že telo intuitívne vie dobre dýchať, pokiaľ ho necháme relaxovať. Keď sme napätí, chceme mať všetko pod kontrolou, vtedy to naše telo číta, ako keby malo byť neustále v pohotovosti. Hlboký nádych a výdych má tiež za cieľ harmonizovať tri dôležité aspekty: telo, ducha a emócie.