23 júla 2024

Každý muž, ktorému záleží na estetickom vzhľade svojej postavy, by mal veľkú časť svojej práce venovať hrudníku. Veľkú hruď trpezlivosti a odhodlania, ako aj používanie optimálnej stravy. Produkty s vysokým obsahom bielkovín pomáhajú budovať svalovú hmotu, ktorú máme neskôr možnosť vyrysovať pri cvičení.

Tie, ktoré prinášajú najväčšie výsledky, sú silové tréningy, takže budeme určite potrebovať záťaž. Hoci kliky, príťahy a cviky bez náčinia môžu byť rovnako nápomocné, najlepšie a najrýchlejšie výsledky prináša multiposilňovňa a lavička so správne zvolenou činkou. Veľký hrudník je výzva, ktorú možno prekonať len s nasadením.

Najlepšie je zoznámiť sa s radami špecialistov na začiatku našej cesty alebo požiadať osobného trénera o zapisovanie tréningov. Nezaškodí ani návšteva dietológa, ktorý nám napíše jedálniček na mieru. Pamätajte, že úspech je meradlom našich činov, do ktorých vkladáme prácu a srdce!

Domáce cvičenie pre hrudník

Pekne odhalený hrudník je popri veľkom obvode bicepsu a širokom chrbte jedným z najväčších snov mužov navštevujúcich posilňovňu. Mnohé ženy sa venujú aj precvičovaniu tejto konkrétnej svalovej partie – čoraz viac z nich si uvedomuje, že tréning hrudníka môže zlepšiť vzhľad poprsia, čo je veľká výhoda vykonávania takéhoto tréningu ženami.

Ľudia, ktorí pravidelne chodia do posilňovne, často hovoria, že tréning hrudníka, ktorý bude mať silný vplyv na jeho vzhľad, sa dá robiť iba v telocvični. Je však veľa cvikov, na ktoré nepotrebujeme žiadne vybavenie a ktoré zvládneme aj doma.

Asi najobľúbenejším z týchto cvikov sú tradičné kliky. Okrem prsných svalov sa týmto cvikom formujú aj svaly chrbta a ramien. Ďalším cvikom tohto typu sú kliky o stenu. Najdôležitejším prvkom precvičovania každej svalovej skupiny je však nepochybne vedomé napínanie svalov.

Cvičenie na svalovú hmotu

Cvičenie na zvýšenie a budovanie svalovej hmoty je jedným zo základných cieľov, ktoré si ľudia, ktorí začínajú s tréningom v posilňovni, stanovujú. Ako zvoliť tréningový plán, stravu a intenzitu cvičenia, aby ste čo najskôr dosiahli uspokojivé výsledky? Keď uvažujeme o budovaní svalovej hmoty, nezabúdajme, že jedným z pilierov nášho úspechu bude správna strava.

Zamerajme sa teda na potraviny obsahujúce veľa bielkovín, ako je mäso či ryby, ale aj komplexné sacharidy nachádzajúce sa v krúpach či hnedej ryži, veľké množstvo dennej vody a zdravé rastlinné tuky, ktoré sa nachádzajú okrem iného v, v orechoch alebo semienkach.

Počas samotného silového tréningu nezabudnite používať cvičenia na voľných váhach: drepy s činkou, ohýbanie rúk s činkou, vzpriamovanie rúk s činkami, ktoré pri pravidelnom tréningu budú mať príležitosť na rozvoj svalovej hmoty. Nezabúdajte, že po takej intenzívnej námahe musíte dopriať svalom čas na regeneráciu – preto tento typ tréningu využívajme raz týždenne na každú svalovú partiu.