25 júna 2024

Kruhový tréning je nepochybne jednou z najobľúbenejších foriem budovania kondície a príťažlivejšej postavy. Kruhový tréning využívajú nielen profesionáli, ale aj čoraz mladší posilňovne. Niet divu, že toľko ľudí sa pýta, či sa kruhový tréning dá úspešne vykonávať aj v pohodlí domova.

Teoreticky je to možné. Musíte si však uvedomiť, že na kruhový tréning potrebujete naozaj veľa priestoru. Preto by ste mali mať dostatočne veľký priestor na umiestnenie všetkých najdôležitejších zariadení vedľa seba. Musíte dodržiavať primeranú vzdialenosť, aby ste predišli riziku zbytočného zranenia.

Treba zdôrazniť, že kruhový tréning prebieha veľmi rýchlo a v danej miestnosti musí byť dostatok miesta, aby sa pretekár náhodou zbytočne nezranil. Okrem toho potrebujete mať naozaj veľké množstvo strojov, čo samozrejme zahŕňa veľké finančné náklady.

Prečo je pomalé cvičenie efektívnejšie?

Mnohým začiatočníkom sa zdá, že veľmi rýchle vykonávanie cvikov je zďaleka najlepšia metóda, ako rýchlo nabrať svalovú hmotu a zlepšiť vzhľad celej postavy. To však nie je celkom pravda. Treba zdôrazniť, že najmä v počiatočnej fáze je lepšie robiť cviky pomaly a presne. Prečo sa to deje?

Stojí za zmienku, že najdôležitejšou vecou pri cvičení v telocvični je technika. Na začiatku sa musíte s každým prístrojom oboznámiť a cviky vykonávať tak, aby bola technika na dostatočne vysokej úrovni. Takto sa najlepšie postaráte o krajšie telo a rozhodne aj príťažlivejšiu postavu. Ak cvičíte rýchlo, ale nepresne, veľká časť vášho času v posilňovni bude jednoducho stratená.

V prvých fázach vášho dobrodružstva s posilňovňou sa musíte zamerať na správnu techniku ​​a potom môžete pridať rýchlosť. Uvedomte si to, pretože nepresné cvičenie kvôli príliš vysokej rýchlosti je cesta nikam.

Ako často trénuješ v posilňovni?

Človek môže byť určite rád, že toľko ľudí sa rozhodne tráviť svoj voľný čas aktívne. Samozrejme, stále existujú ľudia, ktorí si vyberú televíziu alebo surfovanie na webe, ale percento týchto ľudí klesá. Veľa ľudí si začína uvedomovať, že aktívne trávenie voľného času je jediný správny spôsob, ako sa postarať o dostatočne vysokú úroveň zdravia.

Čoraz viac ľudí sa hlási aj na hodiny v telocvični. Mnoho začiatočníkov sa pýta, ako často na takýchto miestach cvičiť, aby ste sa čo najrýchlejšie dostali do formy a mali oveľa krajšiu postavu. Treba zdôrazniť, že množstvo takýchto ľudí začína cvičiť prakticky každý deň, čo samozrejme nie je veľmi dobrý prístup.

Optimálny počet tréningov je 2,3 týždenne. Musia byť správne vyvážené, aby príliš nepreťažovali organizmus. Nemôžete cvičiť príliš veľa, pretože vaše telo potrebuje čas na zotavenie. Na druhej strane to neznamená, že v tie ostatné dni by ste nemali robiť vôbec nič.